Son Dakika Haberler

2021’de altın fiyatları ne olacak?

2021’de altın fiyatları ne olacak?
Okunma : Yorum Yap

Altınla ilgili aşağı ve yukarı yönlü hareketlenmeler altın yatırımcısını 2021 yılı için altın seyri ne yönde olur sorusunu sorduruyor. ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, altın fiyatları hakkında bir tahminde bulundu. Peki Altın fiyatları 2021’de ne olur? 2021’de altın yükselir mi?

2021’DE ALTIN FİYATLARI NE OLACAK?

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, spot altın fiyatları için 2300 dolar hedefini koruyor.

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, altın fiyatının gelecek birkaç ay yatay seyrin ardından ons altında dolarda gerilemeye karşı hedge alımları ile yükselişin süreceğini öngördü.

Değerlendirmede, “2021 yılında para arzında artış hikayesi yakın vadeli faiz oranlarını, her ne kadar uzun vadelilerde daha fazla düşüşte zorlanma olsa da, daha aşağı çekerek altın için destekleyici olur” ifadeleri kullanıldı. Altının yakın vadeli faizlere karşı daha hassas hareket ettiği vurgulandı.

Buna ek olarak büyük gelişen piyasalarda tüketici talebinin arttığı işaretleri bulunduğunun altını çizen kuruluş, bu trendin gelecek yıl da devam edeceğini öngördü. 12 aylık altın hedefinin 2300 dolar olarak sürdüğünü belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)