Son Dakika Haberler

20 Yaş Altı Otobüse Binebiliyor Mu?

20 Yaş Altı Otobüse Binebiliyor Mu?
Okunma : Yorum Yap

20 Yaş Altı Otobüse Binebiliyor Mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan yeni kararları kamuoyu ile paylaştı. 1 Aralık 2020 Salı günü itibari ile 65 yaş üstü 20 yaş altı toplu taşıma araçlarını kullanamayacaktır.

20 YAŞ ALTI OTOBÜSE BİNEBİLİYOR MU?

65 yaş üstü 20 yaş altı toplu taşıma araçlarını kullanamayacaktır.

SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI SAATLERİ

Hafta içi her gün gece saat 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır. Hafta sonları cuma akşamı 21’den pazartesi sabahı 5’e kadar kesintisiz devam edecektir. Üretim tedarik lojistik sağlık tarım orman gibi genelgede yer alacak sektörler bu kapsamın dışındadır.

– Anasınıfı ve benzeri eğitim sınıfı faaliyetlerine ara verilecektir.- Tehdit geçene kadar misafir kabulüne ara vermelerini özellikle rica ediyorum. Evlerde mevlüt, yılbaşı kutlaması gibi insanların bir araya gelecekleri etkinlikler yapılamayacaktır.- Cenaze namazları, yakınları dahil en fazla 30 kişi ile kılınacak, nikahlarda bu sayı da geçilmeyecektir.- Hamam, sauna, masaj salonu, yüzme havuzu lunapark gibi yerler faaliyetlerine ara verecektir.- AVM girişte HES kod uygulamasına geçilecektir.- Kalabalık caddeler ile meydana girebilecek kişi sayısı Umimi Hıfzısıhha kurulu ile sınırlandırılabilecektir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)