Son Dakika Haberler

2 Ağustos Dünya Yakışıklılar Günü | Dünya Yakışıklılar Günü neden kutlanıyor?

2 Ağustos Dünya Yakışıklılar Günü | Dünya Yakışıklılar Günü neden kutlanıyor?
Okunma : Yorum Yap

2 Ağustos Dünya Yakışıklılar Günü her sene merak edilen konulardan birisi oldu. Twitter’da Trend Topik olan Dünya Yakışıklılar Günü yabancı ve yerli insanlar tarafından paylaşılmaya başladı. Peki Dünya Yakışıklılar Günü  nedir? Neden kutlanır? İşte, Dünya Yakışıklılar Günü hakkındaki bilgiler..

DÜNYA YAKIŞIKLILAR GÜNÜ NEDİR?

Dünya Yakışıklılar Günü’nün herhangi bir geçmişi bulunmuyor. Eğlenceli amaçlı ortaya atılan günlerden birisi olduğu tahmin ediliyor. Ancak bugüne birçok sosyal medya fenomeni ve ünlü isim katılım gösteriyor. Yerli ve yabancı ünlüler bugüne özel fotoğraflarını paylaşmaya devam ediyor.

DÜNYA YAKIŞIKLILAR GÜNÜ NEDEN KUTLANIYOR?

Tarihsel geçmişinin nereden geldiği bilinmiyor ve sadece eğlence amaçlı kutlandığı düşünülüyor

TREND TOPİC NEDİR?

Son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen ve neredeyse hemen hemen her yerde, her ortamda duyduğumuz sihirli bir kelime olup karşımıza çıkan bir kavramdır Trend Topic. İletişim teknolojilerinde meydana gelen hızlı değişim ve dönüşüm sonucu hayatımıza giren sosyal medya beraberinde de birçok kavramı getirmiştir. Trend Topic kavramı da bunlardan bir tanesidir.

Bu kavram sosyal medya platformu olan Twitter ile yakından ilişkili bir kavramdır. Twitter, kullanıcılarına anlık ileti paylaşma imkânı sunan bir iletişim platformudur. Twitter’ın hayatımıza girmesi ile beraber bu kavramda hayatımıza girmiştir. Trend Topic, güncel konular anlamına gelmektedir ve daha çok kısaltılmışı olan TT olarak bilinmektedir. TT ya da uzun ismiyle Trend Topic, o andaki Twitter gündemi demektir. Yani kullanıcılar tarafından bir konunun gündeme getirilmesi oldukça kolaydır. Bunun için, yani bir konunun Trend Topic olması için oldukça çok sayıda kullanıcının o konuda tweet atması gerekmektedir.

.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)