Son Dakika Haberler

18 Ocak 2022 Yengeç Dolunayı etkileri neler? Astrolog Gamze Sucu

18 Ocak 2022 Yengeç Dolunayı etkileri neler? Astrolog Gamze Sucu
Okunma : Yorum Yap

18 Ocak 2022 Yengeç Dolunayı etkileri neler? Dolunay haritasında akrep burcu yükseldiği için gündemimiz, sırlar, bilinçaltı, cinsellik, gizemli okült konular,  psikoloji, araştırma ve sorgulama gerektiren konular üzerine olacak.

YENGEÇ DOLUNAYI ETKİLERİ

Yengeç dolunayında, hassasiyetimiz yüksek olur, duygusallık, alınganlık, kırılganlık gün yüzüne çıkar.

27 derecede gerçekleşecek olan dolunay da Procyon sabit yıldızı ile kavuşumda. Bu gündemimizin ikinci konusunun ailemiz ve otorite figürlerinin olacağını gösteriyor. Aile içi meseleler, aile içi çatışmalar, duygusallık, alınganlık, kırılganlık, akrabalarla ve yakın çevre ile anlaşmazlıklar, patronlarla ilgili anlaşmazlıkların olabileceğini gösteriyor. Bu dönemde ruhsal olarak içe kapanık, melankoli halinde, içten içe yoğun duygular yaşamamız da olası. Geçmişe hasret ve özlem duyacağımız, kalp ile akıl arasındaki savaşta, arada kalacağımız bir dönemi gösteriyor.  

cloudy 1869753 960 720 s Habernet

DOĞA OLAYLARINA DİKKAT!

Dolunay haritasında Merkür 3.evde konumlanmış durumda ve retro. Eğitimle ilgili de yeni kararların alınması, üniversite durumlarının yeniden konuşulması beklenen durumlar içerisinde. Bu dönem anlaşmalar, sözleşmeler ve kısa yolculuklarda gelebilecek aksiliklere karşı dikkatli olunmalı. 

Türkiye haritası üzerinden baktığımızda ise T-karenin ucunda 5.ev yer alıyor. Bu da bizlere borsa, kripto, altın gibi madenlere, dijital paralara karşı bir düzenleme, yasa çıkarımı gelebileceğini gösteriyor.

Bu dönemlerde; sel, yağış, fırtına ve yıldırım gibi doğa ve hava olayları da görülebilir.

Sağlık olarak ise göğüs sıkışmaları, mide ağrıları- spazmları, mide yanmaları gastrit ülser gibi rahatsızlıklara dikkat etmekte fayda var.

Diğer Astroloji İçerikleri

juno s Habernet

JUNO 1.EVDE NE ANLAMA GELİR? 💓

Juno 1.evde, Örneğin haritanızdaki Juno terazi burcunda ve 9.evde olsun. Terazi burcundaki bir juno sizin karşı taraftan neler beklediğinizi ve neler istediğinizi gösterir. Terazi kavgadan uzaktır, adil, uyumlu, uzlaşmacı bir burçtur. Bu kişi evliliğinde uzlaşmacı, duyarlı ve ılımlı tavır gösteren, eşitliğe önem veren kişi ile evlenmek istediğini gösterir. Ya da hayatına girecek olan kişi bu etkilere sahip bir kişi diyebiliriz. 9.evde olması da sosyal medyadan, tatil yerlerinde, yabancı bir ülkede, üniversite hayatında karşılaşabileceğini gösterir.

Yorumu daha geniş tutarsak da kişinin karşılaşacağı kişi yabancı biri olabilir, çünkü 9.ev yay burcunun evidir ve yabancıları anlatır. Yabancı biri olmasa dahi partnerle arada kültürel bir farkın olabileceğini söyleyebiliriz. Tüm bunlar bu ihtimalleri bize verebilir. 

Juno 1.evde kişi severek , aşık olarak evlilik yapar. Hayatına aldığı kişiyi merkezine koyar.  Örneğin akrep burcunda ve 1.evde olan Juno, gizemli ve sezgileri güçlü, ketum kişiyi gösterirken, olumsuz açılarda ise kişi, zorba, kuşkucu ve kıskanç, baskıcı kişileri mıknatıs gibi çekebilir.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)