Son Dakika Haberler

15 Temmuz Marmaray ücretsiz mi 2020?

15 Temmuz Marmaray ücretsiz mi 2020?
Okunma : Yorum Yap

Ulaşımda büyük rahatlık ve kolaylık getiren Marmaray’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde ücretsiz olup olmayacağı merak konusu oldu. Peki, 15 Temmuz Marmaray ücretsiz mi?

15 TEMMUZ MARMARAY ÜCRETSİZ Mİ?

15 Temmuz Marmaray ücretsiz mi? Sorusu vatandaşlar tarafından merak edilmeye başladı bile. 2019 yılında ücretsiz olan Marmaray’ın bu sene de ücretsiz olacağı düşünülüyor. Bu bağlamda özellikle İstanbul’da dini ve resmi bayramlar vesilesi ile bazı durumlarda toplu ulaşım (metro, metrobüs, tramvay, marmaray) ücretsiz olabilmekte. Bazı illerde de bu durumlar için ücretsiz toplu ulaşımlarda görülebilmekte.

15 TEMMUZ 2019’DA MARMARAY ÜCRETSİZDİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla 15 Temmuz’da saat 06.00’dan 16 Temmuz saat 05.59’a kadar tüm Marmaray trenlerinin İstanbul gelindeki diğer toplu ulaşım vasıtaları gibi ücretsiz olacağını bildiren Turhan, “Ayrıca mevcut 142 seferimize ilaveten 75 adet ilave sefer koyuldu. Günlük 433 bin 952 olarak sunulan yolcu kapasitesi ise 229 bin 200 kişi artırılarak, 663 bin 152 kişiye yükseltildi.” diye konuştu.

15 TEMMUZ RESMİ TATİL Mİ?

AK Parti  Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç başkanlığında toplanan İçişleri Komisyonu 15 Temmuz’un resmi tatil ilan edilmesini görüştü.  15 Temmuz’un resmi tatil ilan edilmesine ilişkin, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ilk imzacı olduğu teklifler de dahil 5 teklif birleştirildi. Görüşmelerin ardından 15 Temmuz günü, “Demokrasi ve Özgürlükler Günü” olarak resmi tatil ilan edildi. 

Marmaray durak listesi
Marmaray durak listesi

15 TEMMUZ ÖNEMİ NEDİR?

Türkiye’de 15 Temmuz 2016 tarihinde ordu içerisinde ABD’nin Pensilvanya eyaletinde yaşayan Fetullah Gülen’in liderliğini yaptığı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ye bağlı bir grup tarafından, TSK içindeki mensupları öncülüğünde askeri darbe girişiminde bulunulmuştur. 248 kişinin hayatını kaybettiği belirlenen darbe girişimi milletimizin insanlığa örnek direnişi ve devletin diğer unsurlarının karşı koymasıyla başarısızlığa uğratılmıştır. 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)