Son Dakika Haberler

15 Temmuz eczaneler açık mı?

15 Temmuz eczaneler açık mı?
Okunma : Yorum Yap

15 Temmuz eczaneler açık mı sorusu vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Vatandaşlar 15 Temmuz’da bankalar, PTT, hastaneler ve eczane açık mı?” sorusunun yanıtını araştırmaya başladı.

15 TEMMUZ ECZANELER AÇIK MI?

15 Temmuz günü Eczaneler kapalı olacak, nöbetçi eczaneler çalışacak. Nöbetçi eczane için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü‘nün internet sitesi üzerinden İstanbul’daki nöbetçi eczanelere erişim sağlayabilirsiniz.

15 TEMMUZ OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ?

Bu yıl koronavirüs ile mücadele ettiğimiz için 15 Temmuz’da otobüslerin ücretsiz olup olmadığı henüz belirlenmedi. Geçtiğimiz yıllarda belediyeler ve bağlı kuruluşlarınca yürütülen toplu taşıma hizmetleri pazar günü saat 06.00’dan başlayarak, pazartesi günü saat 06.00’ya kadar ücretsiz sağlamıştı. 

Bu yıl otobüslerin ücretsiz olup olmadığı bilgisi kesinleşince içeriğimize eklenecektir.

15 TEMMUZ BANKALAR AÇIK MI?

15 Temmuz bankalar açık mı sorusu bu yılda merak konusu oldu. 15 Temmuz resmi tatil olduğu için bankalar kapalı olacak.

ooo s Habernet

15 TEMMUZ’DA PTT VE KARGO TATİL Mİ?

15 Temmuz’un resmi tatil olması sebebiyle resmi kurumlar çalışmayacak. Büyük PTT şubeleri açık olacak, diğerlerinin ise kapalı olması bekleniyor.  Kargo işlemlerini yapmak isteyen vatandaşlar 16 Temmuz itibariyle PTT ve kargolarda işlem yapabilecekler…

15 TEMMUZ RESMİ TATİL Mİ?

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü, geçtiğimiz dönemlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda resmi tatil olarak ilan edilmişti.

TBMM’de 15 Temmuz tarihinin resmi tatil olarak ilan edilmesiyle ilgili karar şöyleydi;

MADDE 1- (1) Ankara İline bağlı “Kazan İlçesi”nin adı “Kahramankazan” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2- (1) 17.3.1981 tarihli ve 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunun 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “ve 1 Mayıs günü” ibareleri “,1 Mayıs günü ve 15 Temmuz günü” olarak ve birinci fıkrasının (C) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“C) 1 Ocak günü yılbaşı tatili, 1 Mayıs günü Emek ve Dayanışma Günü ve 15 Temmuz günü Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü tatilidir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)