Son Dakika Haberler

10 Kasım’da uzaktan eğitim olacak mı?

10 Kasım’da uzaktan eğitim olacak mı?
Okunma : Yorum Yap

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde uzaktan eğitim olacak mı?  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıldönümü olması sebebiyle vatandaşlar uzaktan eğitime devam edilecek mi sorusuna cevap aramaya başladı.Peki.. 10 Kasım’da uzaktan eğitim olacak mı?

10 KASIM’DA UZAKTAN EĞİTİM OLACAK MI?

10 Kasım’da uzaktan eğitim olacak mı? 10 Kasım gününün resmi tatiller arasında yer almaması neticesinde devlet daireleri ve bankaların durumlarında bir değişiklik olmayacak. 10 Kasım salı gününe denk gelmesi münasebeti ile hastaneler, PTT ve Bankalar vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek. Okullarla ilgili bir değişikliğe gidilmedi. Öğrenciler eğitime devam edecek. 

10 Kasım’ın resmi tatil sayılmaması sebebi ile uzaktan eğitime ara verilmeden devam edilecek.

10 Kasım’da Bankalar, Hastaneler, PTT açık mı? TIKLAYINIZ

10 KASIM TATİL Mİ 2020? 10 KASI RESMİ TATİL Mİ?

10 Kasım resmi tatil mi? 10 Kasım resmi tatil olarak kabul edilmemektedir.  10 Kasım her sene çeşitli etkinliklerle anılır. 

SAAT 9’U 5 GEÇE ZAMAN ZAMAN DURDU

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Ulu Önder Atatürk’ün çok sevdiği ülkesine ve hayata veda ettiği gündür 10 Kasım. 1938 yılı 10 Kasım günü saat 9’u 5 geçe aramızdan ayrılan Atatürk o gün çeşitli etkinliklerle anılır.

10-16 Kasım haftası; onun yurtseverliği, inkılap ve ilkelerinin anlatıldığı, radyo ve televizyonda Atatürk’ün konuşmalarının kendi sesinden dinletildiği, Atatürk’le ilgili filmlerin gösterildiği Atatürk’ün anıldığı hafta olarak Türk halkı tarafından kutlanır. Atatürk’ün aramızdan ayrılığı gün, Anıtkabir ziyaret edilir, Ankara’da resmi tören yapılır. Her 10 Kasım’da Türkiye’de yaşam durur ve bayraklar yarıya indirilir.

DOLMABAHÇE SARAYI’NDA HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU

Sağlık durumu kötüye giden Atatük’e 1938 yılı başlarında siroz teşhisi konuldu ve Avrupa’dan doktorlar getirildi. Fakat tedaviler sonuç vermedi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk, 10 Kasım 1938 Perşembe sabahı saat 09:05’te İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda hayata gözlerini yumdu. Naaşı büyük bir törenle Ankara’ya uğurlandı ve Atatürk 21 Kasım 1938 günü Ankara’da büyük bir törenle Ankara Etnografya Müzesi’ndeki geçici kabrine konuldu. 15 yıl sonra da 10 Kasım 1953’te kendisi için yaptırılan Anıtkabir’de toprağa verildi.

ataturk

Atatürk

Düşmanların elinden,
Sen kurtardın vatanı.
En yükseklere diktin,
Şanlı Türk bayrağını.

Adını ve şanını,
Bütün dünya biliyor.
Masum olan milletler,
Hep izinden gidiyor.

Sen, Türk için her zaman,
En büyük kahramansın.
Damarlarımızda akan,
Eşsiz, asil bir kansın.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)