Son Dakika Haberler

10 belediye daha Ak Partiye geçecek

10 belediye daha Ak Partiye geçecek
Okunma : Yorum Yap

2019 yerel seçimlerimden bu yana muhalefet partilerinden 42 belediye AK Parti’ye geçti. AK Parti, bünyesine katacağı belediyeleri ciddi bir süzgeçten geçiriyor. Her başvuruyu kabul etmiyor, belediyelerden belirli kriterleri yerine getirmesini şart koşuyor.

10 BELEDİYE DAHA AK PARTİYE GEÇECEK

En son geçtiğimiz ay İyi Parti’den AK Parti’ye geçen Aydın’ın en büyük ilçesi olan Nazilli’de AK Parti kurmayları bu kıstasları ön plana koyarak hummalı bir çalışma yürütüyor. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığına bağlı dört kişilik uzman ekip günlerdir ilçede incelemelerde bulunuyor.

Ekip, bölgenin âdeta tomografisini çekiyor. ‘İlçede şehircilik alanında neler yapılabilir?’ sorusunun üzerinde çalışan uzmanlar; proje, yatırım, şehircilik, siyasi ve sosyal politikalar alanında projeler yürütüyor.

Vatandaşlarla da bire bir görüşmeler yapan ekip, yöre halkının belediyeye karşı nabzını tutuyor, istek ve taleplerini dinliyor. Vatandaşların belediye hizmetlerinden memnun olup olmadığı, taleplerinin çözülüp çözülmediği, olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılıp yapılmadığı raporlanıyor. Belediyecilik anlamında yönetimle tecrübelerini de paylaşan ekip, bir nevi danışmanlık hizmeti veriyor. 

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkanı Mehmet Özhaseki’nin de bugün ilçeyi ziyaret etmesi bekleniyor. Kalabalık bir ekiple Nazilliye’ye gidecek olan Özhaseki, milletvekilleri ve Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ile ilçede saha incelemelerinde bulunacak. Özhaseki, bölgede acil yapılması gereken projeler için de düğmeye basacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)